AdSense

12 kwi 2015

PRACA PLASTYCZNA RYSOWANIE PATYKIEM I TUSZEM BAZIE

Praca plastyczna: Rysowanie patykiem i tuszem - Bazie


Prosta, efektowna praca. Patyk jako narzędzie plastyczne jest dla dzieci bardzo atrakcyjny. Zwłaszcza taki zwyczajny, polny. Podczas spaceru podniosłam z ziemi patyk i przypomniałam sobie tę technikę. A co w głowie to na papierze!

 

Najlepszym wstępem do takich zajęć plastycznych z dziećmi będzie wiosenny spacer. 


Macie więcej tuszu? Nie wahajcie się go użyć! Proponuję MALOWANIE MOKRE W MOKRYM - KWIATY


prace plastyczne dla dzieci

Technika plastyczna: rysowanie patykiem i tuszemRysowanie patykiem i tuszem polega na kreśleniu kształtów patykiem maczanym w tuszu. Grubość pozostawianego śladu zależy od ustawienia patyka przy zetknięciu z papierem. Walor kreski (od czarnej po jasnoszarą) zmienia się gdy tusz "schodzi" z patyka.

Najpierw zabawa

Przygotujcie dużo niewielkich kawałków papieru. Może być gładki lub zarysowany/zadrukowany. Zakładam, że je gromadzisz, bo znasz 24 POMYSŁY NA RECYKLING NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH Z DZIEĆMI. Wyciśnijcie lub nakłóżcie pędzlem kleksy gęstej farby na kawałek papieru, nakryjcie go kolejnym kawałkiem, dociśnijcie i przygładźcie dłonią. Odklejcie od siebie obydwa kawałki. Pozostawcie do wyschnięcia. Obrysujcie kształt plamy czarnym pisakiem. Co widzicie? Uruchomcie wyobraźnię, dorysujcie szczegóły. Potem możecie przykleić wszystkie wasze kawałki na kartonie i opowiadać historyjki.

Jesteście przygotowani. Zróbcie MALOWANIE PLAMĄ, bo potrzebujecie pięknego tła pod bazie.


Przygotuj: kartkę A4 papieru artystycznego malowanego plamą, czarny tusz kreślarski, patyk, może być polny lub np. do szaszłyków, najlepiej przycięty "na łopatkę" i  niezbyt długi ( dla bezpieczeństwa ).


Rysowanie patykiem i tuszem - Bazie  krok po kroku:

  1. Narysuj bazie patykiem maczanym w tuszu ( linie z przylegającymi do nich owalami ). *Podczas rysowania obracaj patyk, żeby uzyskać różną grubość linii.
  2. Możesz zamalować je od dołu grubą kreską.
Rady:

*Użyj tuszu innego koloru, atramentu lub gęstej farby, albo...zwykłego pisaka ( ale wtedy nie będzie tak dobrej zabawy ).
*Wyklej "kotki" folią aluminiową, naprawdę będą srebrne!
*Nakryj stół ceratą. 

*Uwaga! Zachowaj bezpieczne odległości stanowisk pracy i szczególne bezpieczeństwo podczas posługiwania się patykami.


Jak się udało rysowanie bazi patykiem i tuszem? 

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz