AdSense

6 sty 2016

KOLAŻ ZE ŚCINKÓW PAPIERU

Praca plastyczna: Kolaż ze ścinków papieru


Czy pokazujecie dzieciom jakie dzieła mogą powstać z pozornie już niepotrzebnych materiałów? Czy pokazujecie jak kreatywnie je wykorzystać? Zobaczcie jaki zachwycający collage w 3D może powstać z niewielkich ścinków papieru kolorowego. Niezwykle twórcza praca plastyczna. Polecam! A jeśli nie lubicie wycinać zróbcie wydzierankę z papieru.

 

Podczas wielu spotkań warsztatowych z nauczycielkami widziałam zdziwione ( czasem nawet obrażone ) miny, gdy prosiłam o zachowanie ścinków papieru kolorowego do dalszego wykorzystania. Przywoziłam na nie specjalne pudło. Często też obserwowałam wycinanie małych elementów z samego środka kartki papieru formatu A4, mięcie reszty i wrzucanie do kosza na śmieci.

Czy sądzicie, że taki nauczyciel nauczy dzieci odpowiedniego gospodarowania materiałami plastycznymi i przekona je do ochrony środowiska, choćby poprzez poszanowanie papieru? Jeśli daje taki przykład to szczerze wątpię...Na szczęście to sporadyczne przypadki.


Collage dla dzieciTechnika plastyczna: kolaż

Przygotuj: ścinki papieru ksero-kolor, klej, twardą kartkę A4 na tło ( np. tekturkę - okładkę z bloku rysunkowego ).

Kolaż ze ścinków papieru krok po kroku:

  1. Ścinki papieru rozsyp na stole ( aby ułatwić wybór ).
  2. Naklejaj płasko tak, aby pokryły tło.
  3. Na pierwszej warstwie naklejaj kolejne i kolejne elementy smarując klejem tylko w jednym miejscu tak, aby nieco "odstawały". otrzymasz efekt 3D.
Collage ze ścinków papieru w 3D

Rady:
* Możesz zmiksować miękki i twardy papier.
* Nie wyrzucaj papierowych ścinków! Zbieraj je i przechowuj, najlepiej w przezroczystym pudełku i wykorzystuj z dzieciakami w pracach plastycznych.

Ścinkowy kolaż gotowy?

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!2 komentarze: