AdSense

14 paź 2016

PRACA PLASTYCZNA MALOWANIE NA KASZY ASTRY

Praca plastyczna: Malowanie na kaszy - Astry


Jesień obdarowuje nas kolorami. Brązy znajdziesz w błyszczących kasztanach, pomarańcze w dojrzałych dyniach, czerwienie w liściach...Zachwycą cię różnobarwne kwiaty: dalie, astry i chryzantemy. Możesz je namalować farbami kryjącymi na podkładzie malarskim pokrytym...kaszą. Najważniejszą rolę, obok barwy, odgrywa tu faktura. Spróbuj także  malowac na papierze ściernym.


praca plastyczna  malowanie na kaszyTechnika plastyczna: malowanie na kaszy

Najpierw zabawy z kaszą. Wsypujcie do miski metalowej i słuchajcie odgłosów, mieszajcie raz prawą, raz lewą dłonią, przesypujcie do kubeczków, próbujcie chwytać i zaciskać w dłoniach, nabierajcie łyżeczką, wsypujcie przez lejek do butelek plastikowych, potrząsajcie nimi i nasłuchujcie odgłosów, wsypujcie do pokrywek od pudełek kartonowych i rysujcie palcami. Ćwiczenia integracji sensorycznej, małej motoryki i koordynacji wzrokowo - ruchowej zaliczone!

Przygotuj: twardą, białą kartkę A4, klej w płynie, niewielką ilość drobnej kaszy manny lub jęczmiennej, farby kryjące, np. plakatówki ( tu akrylowe ), pędzel, wodę. 


Malowanie na kaszy - Astry krok po kroku:


  1. Pokryj obficie całą powierzchnię kartki płynnym klejem.
  2. Wysyp kaszę na świeżą warstwę kleju.
  3. Pozostaw do wyschnięcia.
  4. Maluj.
Rady:
*Papierowy podkład musi być dość gruby.
*Klej łatwo rozprowadzić płaską łopatka albo tekturką.
*Podkład nie musi być idealnie płaski ani perfekcyjnie pokryty kaszą. Wszelkie niedoskonałości wzbogacą efekt artystyczny.

Od gotowania kaszy wolę malowanie na kaszy.

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!

2 komentarze: