AdSense

28 paź 2016

MALOWANIE NA MOKRYM KLEJU RÓŻE

Malowanie na mokrym kleju to fantastyczna technika dla dzieci! A najlepiej malować palcami. Zaraz robią się kolorowe od farby i trochę się ślizgają. To ci dopiero zabawa plastyczno-sensoryczna!


Kolory wnikają w klej, miejscami tracą swoją intensywność, gnieniegdzie się łączą. Zasychający klej kurczy się, a na barwnych plamach tworzy się delikatna siateczka pęknięć. Spod nich wyziera białe tło. Wspaniały efekt artystyczny! Wypróbujcie koniecznie. Jak mawiała Ciotka Alka - "Teraz albo jutro".


kreatywne prace plastyczneTechnika plastyczna: malowanie na kleju

Dla kogo: maluchy, starszaki, dorośli

Najpierw zabawa plastyczna z klejem! Wlejcie klej do kubeczków i przelewajcie z jednego do drugiego, obserwujcie kolor, konsystencję, mieszajcie, potem wylejcie np. do pokrywek od pudełek, żeby się nie rozlał, rozprowadzajcie palcem ( można użyć gumowych rękawiczek dla dzieci ), wreszcie spuśćcie kilka kropel farby i obserwujcie jak się zachowują. Pozostawcie do wyschnięcia i sprawdźcie czy coś się zmieniło. Możecie także rozłożyć na białym papierze kilka bibułowych ścinków, smarować po nich klejem i obserwować co się dzieje. 

Przygotuj: twardą  białą kartkę A4, klej w płynie - tu biały PVA, kawałek tekturki lub pędzel do rozprowadzenia kleju, farby plakatowe lub akrylowe, pędzelek do malowania ( opcjonalnie ).


Praca plastyczna Malowanie na mokrym kleju krok po kroku:

  1. Pokryj całą kartkę płynnym klejem.
  2. Maluj farbami na mokrym podkładzie palcami albo pędzelkiem.
  3. Pozostaw do wyschnięcia.


Malowała Maria Niemiec, lat 9

Dobre rady:
*Zbyt gęstą farbę możesz odrobinę rozcieńczyć wodą.
*Na efekt końcowy wpływa rodzaj i grubość warstwy kleju  oraz rodzaj i gęstość farb.


Malowanie na kleju jest super!

Podoba Ci się? Daj mi znak to będzie więcej: polub, podaj dalej lub zostaw wiadomość.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz