AdSense

28 paź 2016

PRACA PLASTYCZNA MALOWANIE NA MOKRYM KLEJU RÓŻE

Praca plastyczna: Malowanie na mokrym kleju - Róże


Już pokazałam jak malować na suchym kleju. Ale można i na mokrym; pędzelkiem albo lepiej... palcami. Palce robią się kolorowe od farby i trochę się ślizgają. To dopiero zabawa! Kolory wnikają w klej, miejscami tracą swoją intensywność, gnieniegdzie się łączą. Zasychający klej kurczy się, a na barwnych plamach tworzy się delikatna siateczka pęknięć. Spod nich wyziera białe tło. Wspaniały efekt artystyczny! Pamiętajcie, że zależy on głównie od rodzaju użytego kleju. Jednakże w zajęciach plastycznych z dziećmi najważniejsza jest przecież zabawa, doświadczanie i radość tworzenia!


jak malować na kleju

technika plastyczna malowanie na kleju

Malowała Maria Niemiec, lat 9

Technika plastyczna: malowanie na kleju

Najpierw zabawa plastyczna z klejem! Wlejcie klej do kubeczków i przelewajcie z jednego do drugiego, obserwujcie kolor, konsystencję, mieszajcie, potem wylejcie np. do pokrywek od pudełek, żeby się nie rozlał, rozprowadzajcie palcem ( można użyć gumowych rękawiczek dla dzieci ), wreszcie spuśćcie kilka kropel farby i obserwujcie jak się zachowują. Pozostawcie do wyschnięcia i sprawdźcie czy coś się zmieniło. Możecie także rozłożyć na białym papierze kilka bibułowych ścinków, smarować po nich klejem i obserwować co się dzieje. Sprawdźcie także ZABAWY DLA DZIECI Z BIBUŁĄ.

Przygotuj: twardą  białą kartkę A4, klej w płynie - tu biały PVA, kawałek tekturki lub pędzel do rozprowadzenia kleju, farby plakatowe lub akrylowe, pędzelek do malowania ( opcjonalnie ).


Malowanie na mokrym kleju krok po kroku:

  1. Pokryj całą kartkę płynnym klejem.
  2. Maluj farbami na mokrym podkładzie palcami albo pędzelkiem..
  3. Pozostaw do wyschnięcia.
Rady:
*Zbyt gęstą farbę możesz odrobinę rozcieńczyć wodą.
*Na efekt końcowy wpływa rodzaj i grubość warstwy kleju  oraz rodzaj i gęstość farb.

Malowanie na kleju jest super!

Możesz potrzebować go więcej. Oto PRZEPIS NA KLEJ DOMOWY.

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz