AdSense

22 sty 2017

WYKLEJANKA NA PAPIERZE MAKULATUROWYM ZIMA

Praca plastyczna: Wyklejanka na papierze makulaturowym - Zimowa noc


Do wykonania zachwycających prac plastycznych dzieci naprawdę nie potrzebują drogich materiałów plastycznych. Wystarczy kilka stron kolorowego magazynu i białego papieru z recyklingu. ( Recykling jest super! Poznajcie 24POMYSŁY NA RECYKLING NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH Z DZIEĆMI i przekonajcie się sami ). I trochę kleju. Tu może się przydać PRZEPIS NA KLEJ DOMOWY. Do tego świetna zabawa z... wałkiem do ciasta!


prace plastyczne dla dzieci


Technika plastyczna: wyklejanka 

Najpierw zabawa

Przygotujcie PAPIER ARTYSTYCZNY MAKULATUROWY

Przygotuj: kilka kawałków papieru artystycznego makulaturowego , najlepiej w ciemnych kolorach, kawałek kartonu lub twardego papieru i kartkę białego papieru  z recyklingu, pisaki, nożyczki, klej ( najlepiej w płynie ), brokat ( opcjonalnie), farby.

Wyklejanka na papierze makulaturowym - Zimowa noc krok po kroku:

  1. Wyklej tekturowy podkład kawałkami miętego papieru artystycznego makulaturowego w dowolny sposób. *Możesz zakleić całą powierzchnię tła lub zostawić trochę "pustych" miejsc.
  2. Narysuj pisakiem na białym papierze drzewa i gwiazdy, wytnij.
  3. Wycięte kształty naklej na papierowym podkładzie. *Możesz zamalować, zakleić puste miejsca lub je pozostawić.
Rady:

*Niektóre dzieci pokolorują białe elementy wg własnych pomysłów.
*Dzieci będą prawdopodobnie rozsmarowywać płynny klej lub brokat palcami na nierównej powierzchni papieru, bo to świetna zabawa.
*W tej pracy liczy się kontrast koloru, dlatego na ciemnym tle wystepują białe elementy. Wypróbuj także odwrotną wersję wyklejanki na papierze makulaturowym: ciemne elementy na jasnym tle.
*Użyj jako tła PAPIERU ARTYSTYCZNEGO RYSOWANEGO ŚWIECĄ.

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz