AdSense

18 sty 2017

10 POMYSŁÓW NA ZABAWY DLA DZIECI Z BIBUŁĄ

Bibuła marszczona jest często wykorzystywana na zajęciach plastycznych z dziećmi. Warto, żeby poznały bliżej cechy charakterystyczne i możliwości tego materiału. Najlepiej przez zabawę! Sprawdźcie także ZABAWY DLA DZIECI Z FOLIĄ ALUMINIOWĄ


Przygotujcie kilka rolek bibuły w różnych kolorach i bawcie się dobrze!


zabawy plastyczne z bibułąZabawy dla dzieci z bibułą


1. Badanie materiału

Oglądajcie, dotykajcie, rozrywajcie, mnijcie, szeleszczcie, zatapiajcie... Obserwujcie, określajcie, opisujcie i nazywajcie charakterystyczne cechy bibuły: ma różne kolory, jest wiotka, ma nierówną powierzchnię, jest rozciągliwa, sprężysta, przepuszcza światło, szybko nasiąka wodą, farbuje itp.

2. Kolorowe patyki

Natnijcie wiele długich, kolorowych pasków i omotujcie nimi patyki. Zamiast patyków polnych możecie użyć wąskich i twardych kawałków kartonu z recyklingu. Kolorowe patyki możecie powbijać do ziemi w doniczce lub ogrodzie, albo dowiązać sznurki i powiesić poziomo.

3. Barwienie wody

Kilka słoików zalejcie wodą do połowy. Wrzućcie do nich bibułowe ścinki - jeden kolor na jeden słoik. Obserwujcie jak woda się zabarwia.

4. Niby witraż 

Wyklejcie kawałek kalki technicznej albo przezroczystego papieru kolorowymi ścinkami bibuły i naklejcie na szybie.

5. Kurtyna

Natnijcie wiele kolorowych pasków bibuły i przymocujcie ( przywiążcie, zamotajcie, przyklejcie albo przyczepcie zszywaczem ) je do kawałka sznurka lub wstążki. Zamocujcie sznurek w taki sposób, żeby można było przechodzić przez kurtynę.

6. Wstążka

Do jednego końca ołówka przyklejcie kawałkiem plasteliny pasek bibuły. Kręćcie nad głową, nad podłogą, w dół i w górę... Obserwujcie jak "tańczy" wstążka.

7. Mini collage

Niewielkie kawałki tektury z recyklingu smarujcie płynnym klejem. Przyklejcie kilka kawałków bibuły. Zwijajcie w dłoniach kulki i wałeczki ze ścinków bibuły i kładźcie na kleju. "Puste" miejsca możecie posypać brokatem albo konfetti.

8. Latawce

Zamotajcie kilka długich, kolorowych pasków bibuły na krzaku lub drzewku za oknem. Obserwujcie jak "fruwają" na wietrze.

9. Pomponiki

Natnijcie wiele paseczków bibuły długości ok. 15 cm lub mniej. Zwiążcie w połowie albo zepnijcie gumką recepturką. Rozłóżcie bibułowe paseczki na wszystkie strony i wieszajcie lub przyklejajcie pomponiki.

10. Papier artystyczny

Znacie inne zabawy dla dzieci z bibułą? Opowiedzcie w komentarzach.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się z koleżanką!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz