AdSense

21 kwi 2017

PAPIER ARTYSTYCZNY MALOWANY LINIJKĄ

Oto kolejny pomysł na papier artystyczny. ( Wiecie, że mam bzika na tym punkcie ). Pyszna zabawa w "produkowanie" wielokolorowego papieru, który można wykorzystać w przyszłości jako tworzywo artystyczne. Przygotujcie linijkę lub długi, równo przycięty kawałek bardzo twardego kartonu. A jeśli wolicie bawić się dziurkaczem biurowym, zróbcie PAPIER ARTYSTYCZNY DZIURKOWANY 


prace plastyczne dla dzieciTechnika plastyczna: malowanie linijką

Przygotuj: kartki lub duże kawałki gładkiego papieru, mogą być jednostronnie używane; zakładam, że macie ich mnóstwo bo znacie 24 POMYSŁY NA RECYKLING NA ZAJECIACH PLASTYCZNYCH Z DZIEĆMI, sztywna linijka, najlepiej o długości ok. 20 cm, farby plakatowe lub akrylowe w kilku kolorach, najlepiej w tubach, taśma malarska.

Najpierw zabawa. Przygotujcie duże ( lub długie ) arkusze papieru, np. szarego lub resztę tapety w rolce oraz tubę farby i linijkę dla każdego dziecka. Wyciskajcie kleksy farby na swoim kawałku papieru i przciągajcie po nich linijką jak najdalej, obserwujcie co sie dzieje z farbą. Powtórzcie kilkukrotnie w różnych kierunkach. Wymieńcie się farbami. Powtórzcie z innym kolorem na tej samej powierzchni. Porównajcie efekty.

Papier artystyczny malowany linijką krok po kroku:

  1. Przyklej papier do blatu za pomocą taśmy. *Wystarczy "chwycić" z dwóch stron; np. po bokach.
  2. Wyciśnij kilka niewielkich kleksów farby w kilku kolorach w górnej części kartki.
  3. Ustaw linijkę pionowo w poprzek, chwyć ją oburącz przy górnej krawędzi, dolną lekko dociśnij tuż poniżej górnego brzegu papieru.
  4. Przeciągnij po kleksach farby do samego dołu kartki, cały czas lekko dociskając. *Jeśli na linijce zgromadził się nadmiar farby, możesz powtórzyć proces, przesuwając linijkę ponownie od samej góry, od połowy kartki, z dołu do góry lub w poprzek.
  5. Pozostaw do wyschnięcia.
Rady:
*Zabezpiecz blat ceratą lub przygotuj środki czystości.
*Z linijki najpierw zbierz suchym papierem resztki farby, potem wytrzyj na mokro.
*Efekt zależy głównie od wybranych kolorów i sposobu przesuwania linijki. Każdy papier będzie inny, niepowtarzalny!


Jestem ciekawa Waszych pomysłów na wykorzystanie papieru artystycznego malowanego linijką.

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz