AdSense

19 kwi 2017

WYKLEJANKA Z BIBUŁY WIOSENNA ŁĄKA

Taka wyklejanka z bibuły marszczonej to niesłychanie efektowna praca plastyczna. Dzieci bardzo lubią wyraziste kolory, farbowanie mokrej bibuły i naklejanie sposobem jedno na drugie.


Wiosną wybierzcie się do lasu, do ogrodu, na łąkę, do parku... Oglądajcie i opisujcie kwiaty. Wąchajcie je, nazywajcie i podziwiajcie. A potem zróbcie wyklejankę i, jak mawiała ciotka Alka - "wszystko gra i sopranem śpiewa" . 


kreatywne prace plastyczne


Technika plastyczna: wyklejanka z bibuły


Najpierw zabawa z bibułą!

Przygotuj: kartkę papieru formatu A4 na podkład, klej, pędzelek, pojemnik na klej, niewielkie kawałki, a nawet ścinki marszczonej bibuły. Zakładam, że je zbieracie, bo stosujecie recykling plastyczny na co dzień.

Praca plastyczna wyklejanka z bibuły łąka krok po kroku:

  1. W niewielkim pojemniku rozrób klej z wodą ( mniej więcej 1:1 ).
  2. Wytnij z bibuły elementy: łodygi, liście, kwiaty o różnych kształtach i kolorach.
  3. Maluj pędzelkiem z klejem po papierze i naklejaj bibułowe kształty, potem smaruj każdy element także po wierzchu; najlepiej najpierw łodygi i liście, potem kwiaty i znów liście. *Poszczególne elementy mogą na siebie nachodzić, a miejscami nawet się pokrywać. Mokra bibuła zacznie farbować oraz zaginać się, marszczyć i sklejać  -  wszystko to doda artystycznego efektu.
  4. Odłóż do wyschnięcia.
Dobre rady:
*Użyj na podkład jednostronnie używanego, twardego papieru, bo miękki rozmoknie.
*Naklejaj elementy w dowolny sposób. *Żadne tam równiutko, symetrycznie, pionowo itp. Niech dzieci mają swobodę twórczą!


Udały Wam się warstwowe wyklejanki z marszczonej bibuły? Kocham w nich ten kolorowy, artystyczny chaos!

Podoba Ci się? Daj mi znak to będzie więcej: polub, podaj dalej lub zostaw wiadomość.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz