AdSense

11 maj 2017

MALOWANIE KLEJEM I AKWARELĄ - PAPUGA

Praca plastyczna: Malowanie klejem i akwarelą - Papuga


Dzieci to lubią, bo jest zabawa, na papierze tworzy sie faktura, a efekt artystyczny nieprzewidywalny. Podobny pomysł, gdy akwarela współdziała z pastelami olejnymi to TECHNIKA MIESZANA - OBRAZEK PATCHWORKOWY


kreatywne prace plastyczne

Technika plastyczna: mieszana - malowanie klejem i akwarelą

Przygotuj: biały, gładki papier formatu A3 ( min. A4 ), klej PVA w butelce z otworem  (  Wikol ), pędzelek, kolorowe akwarele, woda.

Najpierw zabawa plastyczna z klejem! Wylejcie po odrobinie płynnego kleju na małe plastikowe talerzyki, wkropcie kolorowe farby, mieszajcie patykiem lub rurką i obserwujcie co się dzieje. 

Malowanie klejem i akwarelą krok po kroku:


  1. "Maluj" klejem na stojąco ( dość obficie, ale dzieciom nie trrzeba tego powtarzać ) wyciskając go na papier z pewnej wysokości wprost z butelki. *Pokryj kartkę dowolnymi wzorami: kreski, kropki, esy floresy itp. Otrzymasz wiele niezamierzonych elementów, gdy klej przypadkowo spłynie z butelki. Ujawnią się podczas malowania!
  2. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia przynajmniej na kilka godzin.
  3. Zbadaj fakturę palcami - ćwiczenie sensoryczne.
  4. Maluj mocno rozwodnionymi akwarelami. *Klejowe wzorki bedą się w niektórych miejscach wymywać, odbarwiać na biało i wzmagać efekt artystyczny. A najpiekniej zaprezentują się te przypadkowe! Dodatkowo, po wysuszeniu "wymyte" fragmenty kleju będą się lekko błyszczeć.
Rady:
*Zabezpiecz podłogę, przygotuj duże arkusze papieru i ułóż w takiej odległości, żeby dzieci mogły je obchodzić i spuszczać klej na papier z pozycji stojącej. Wtedy zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna.
*Po całkowitym wyschnięciu kleju zróbcie ćwiczenie sensoryczne - zamknijcie oczy i pocierajcie powierzchnię całymi dłońmi, a potem wyczuwajcie palcami linie i przesuwajcie po nich palce. 
*Pamiętajcie, że ważniejsze jest dla dzieci nowe doświadczenie i zabawa niż końcowe dzieło, choć na pewno niejedno Was zachwyci.

Co jeszcze namalujecie klejem i akwarelą?

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz