AdSense

17 maj 2017

WYKLEJANKA Z FOLII I BIBUŁY - KWIATKI

Praca plastyczna: Wyklejanka z folii i bibuły - Kwiatki


Prosta do wykonania praca z "baśniowym" efektem dzięki srebrzącym się kawałkom folii i nałożonym na siebie warstwom bibułki. Kojarzy mi się z malarstwem impresjonistów przez nastrojowość, odbicie światła i niewyraźne kształty. Pamiętajcie, że najważniejsza jest twórcza aktywność dzieci, a nie dążenie do odtworzenia rzeczywistości. W tym wypadku małych artystów czeka wiele interesujących doznań dotykowych podczas malowania klejem, mięcia, formowania, dociskania i wygładzania folii i bibuły. Alternatywa dla nudnej laurki na Dzień Matki. Jeśli  akurat dysponujecie tylko bibułą marszczoną oto WYKLEJANKA Z BIBUŁY - WIOSENNA ŁĄKA


kreatywne prace plastyczne


Technika plastyczna: wyklejanka z folii i bibuły

Przygotuj: kartka twardego papieru format minimum A4, gładka bibułka ( najlepiej 2-3 kolory ), PAPIER ARTYSTYCZNY Z FOLII ALUMINIOWEJ lub kawałek folii, nożyczki, klej w płynie - tu PVA, miękki pędzelek, pojemnik na klej.prace plastyczne dla dzieciWyklejanka z folii i bibuły - Kwiatki krok po kroku:


  1. W niewielkim pojemniku rozrób klej z wodą ( mniej więcej 1:1 ).
  2. Z papieru artystycznego lub miętej folii aluminiowej wytnij kilka kół i naklej na kartce jako środki kwiatów.
  3. Wytnij z bibuły potrzebne elementy. Mogą to być paski szerokości kilku centymetrów lub proste kształty płatków. *Z powodzeniem możesz tu także wykorzystać bibułowe ścinki. Zakładam, że posiadasz, ponieważ znasz 24 POMYSŁY NA RECYKLING NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH Z DZIEĆMI
  4. Maluj pędzelkiem z klejem po papierze i naklejaj bibułę dookoła foliowych kółek formując ją palcami w kształt kwiatu, potem smaruj każdy element także po wierzchu. *Poszczególne elementy będą się na siebie nakładać. Mokra bibuła będzie się zaginać, podwijać, marszczyć i sklejać, czasem targać. Wszystko to doda artystycznego efektu.
  5. Odłóż do wysuszenia.


techniki plastyczne dla dzieci
jak zrobić wyklejankę
Rady:
*Niech dziecko samodzielnie wybiera kolory bibuły, kształty kwiatów i ich rozmieszczenie na papierze. 
*Doklejanie bibuły, dociskanie i gładzenie jej  palcami to świetne ćwiczenie sensoryczne dla dzieci.
*Kto chce, może zrezygnować z pędzelka i używać wyłącznie palców.
*Rozdarcia bibułki, prześwity, zagiecia i zachodzenie warstw na siebie potęgują efekt artystyczny.
*Efekt tej pracy jest dość "impresjonistyczny", kształty rozmyte, "umowne". Najlepiej podziwiać dzieła z pewnej odległości.

wyklejanka z bibuły


Robicie wyklejanki z bibuły? Pochwalcie się w komentarzach.

Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się z koleżanką!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz