AdSense

O MNIE

O BLOGU KREATYWNE PRACE PLASTYCZNEDzień dobry, cześć i hello!
 
Mam na imie Beata i tworzę KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE - najpopularniejszy w Polsce, edukacyjny blog plastyczny dla nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej, plastyki, pedagogów, terapeutów, rodziców. 

Od kilku lat dzielę się tu treściami, z których codziennie korzystają setki nauczycieli.

*Radzę jak wspierać całościowy rozwój dziecka przez proste, atrakcyjne, nowoczesne, oryginalne, prawdziwie twórcze zabawy i działania plastyczne w szkole, w przedszkolu i w domu.

*Przypominam ogrom możliwości wspierania rozwoju dziecka w zakresie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni, kreatywności, mowy, uwagi, integracji sensorycznej przez zabawy i różnorodne działania plastyczne. 

*Proponuję twórczą przygodę zamiast szablonów, schematów i instrukcji.

*Prezentuję konkretne pomysły na twórcze prace plastyczne i zabawy dla dzieci na każdą porę roku.

*Opisuję niekonwencjonalne techniki plastyczne dla dzieci.

*Proponuję zajęcia pobudzające wyobraźnię, wyzwalające radość i kreatywność, dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci oraz zgodne z podstawą programową nauczania plastyki w przedszkolu i w szkole podstawowej. 

*Zachęcam do korzystania z niedrogich materiałów, eliminowania plastiku i do recyklingu plastycznego.

P.S. Instrukcje adresowane są do nauczycieli a zdjęcia to przykłady, nie wzory.


W I edycji projektu wzięło udział ok. 10 000 przedszkolaków/uczniów/wychowanków z 334 placówek oraz 500 nauczycieli. Tutaj znajdziesz listę szkół i przedszkoli oraz opinie nauczycieli o projekcie. Dołącz do najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie!


Jest nas już > 33.000 na Fb. DOŁĄCZ DO NAS TU =  https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne/


Współpraca


Zawsze chętnie dzielę się wiedzą i pasją. Pytania i propozycje: artbookbea@gmail.com


O mnie
blog plastycznyKocham kolory! Zawsze wypełniają moją głowę i szafę.

Dwadzieścia lat przepracowałam jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Krakowie. Zawsze prowadziłam kółka plastyczne dla dzieci. One sobie malowały i malowały, a potem już tylko odbierały nagrody.

Przeszkoliłam tysiące nauczycieli na autorskich warsztatach plastycznych i różnorodnych konferencjach pedagogicznych.

Wszystko to dodawało mi skrzydeł dopóki nie... odleciałam. Dosłownie. Mieszkam wśród zielonych, angielskich pagórków, bo "tam dom twój, gdzie serce twoje", a tu są ci, których kocham.

Mój świat stanął na głowie. Nowy kraj, język, czewone budki telefoniczne (a wszystko już "po czterdziestce"). Najpierw z dzikim zapałem zajęłam się urządzaniem domu, zwiedzaniem i nauką języka. Wkrótce jednak  dotarło do mnie, że kreatywne prace plastyczne, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to pasje, bez których nie mogę żyć. Posmutniałam. Ale zamiast siąść i płakać, zaczęłam malować. I wtedy właśnie wymyśliłam edukacyjny blog plastyczny.

*Jestem kreatywna. W dzieciństwie wycięłam dziurę w maminym futrze i pomalowałam ścianę atramentem.
*Lubię "angielską pogodę". Mam cztery parasole i sześć par kaloszy.
*Maluję obrazy i obrazki.
*Spotkasz mnie w galerii sztuki, w księgarni, w ogrodzie, w lesie, nad morzem, w Londynie lub w Krakowie.

xx Bea


PUBLIKACJE I NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA


PROJEKT EDUKACYJNY


DOŁĄCZ DO NAS TU = MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 2021/22 II EDYCJA - autor i organizator projektu w roku szkolnym 2021/22

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 2020/21 - autor i organizator projektu w roku szkolnym 2020/21


PREZENTACJA MULTIMEDIALNA PT. MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE" JAKO PRZYKŁAD DOBRYCH PRAKTYK - Katarzyna Sobolewska-Kwiecień, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 16 w Katowicach, na stronie www.katowice.eu


ŚWIETLICA W SZKOLEŚWIETLICA W SZKOLE NR 04/2021

ZRÓB TO Z NAMI - DYNIA PRACA PLASTYCZNA 

SZKOŁA PODSTAWOWA PORTAL DLA NAUCZYCIELIPROJEKT KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE


PEDAGOGIKA SPECJALNAGALERIA I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA W TORUNIU 


XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY "ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO" Toruń - Poland 2017 - kwalifikacja pracy plastycznej do wystawy.


JUNIOROWO

INSPIRACJE NAUCZANKI 


Wydanie: luty-marzec 1 (17) 2019


Wydanie: grudzień - styczeń 6 (16) 2018


*Z przykrością informuję, że tekst zawiera błąd ortograficzny, za który odpowiedzialność ponosi wyłącznie wydawnictwo. Po mojej interwncji stosowne sprostowanie zawarto w kolejnym numerze.
 

EGO DZIECKA 


 QULTURKA.PL


JAK NAUCZYĆ DZIECKO WYCINANIA NOŻYCZKAMI
WARSZTATY 


Warsztaty edukacyjne - regionalne, plastyczne i kreatywne dla nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej w Krakowie i województwie małopolskim 2001-2007.


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE

PUBLIKACJA

"PROGRAM EDUKACJI REGIONALNEJ KRAKOWIACZEK KLASY 1-3"
w "ELEMENTY TECHNIKI I SZTUKI W EDUKACJI REGIONALNEJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM" pod redakcją dr Krzysztofa Kraszewskiego - Materiały z Międzynarodowego Seminarium zorganizowanego 17 czerwca 2000 r. w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Wydawnictwo Oświatowe Fosze Szwczyk Zbigniew, 2011.


PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA pt. "ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ PLASTYCZNYCH DZIECI W MŁODSZYM WIEKU SZKOLNYM" na konferencji metodycznej dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze szkół podstawowych na terenie Małopolski w roku szk. 2006/07.