AdSense

O MNIE

O BLOGU KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

 
Nazywam się Beata Grzeszczuk-Nedza i tworzę KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE - najpopularniejszy w Polsce, edukacyjny blog plastyczny dla nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej, plastyki, świetlic szkolnych, pedagogów specjalnych, terapeutów pedagogicznych, arteterapeutów, wychowawców i świadomych rodziców. 

Dzielę się tu wiedzą i doświadczeniem, z których codziennie korzystają tysiące osób.

Jestem autorką, organizatorką i koordynatorką międzynarodowego projektu edukacyjnego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE, który prowadzę od 2020 roku.

Dotychczas wzięło w nim udział ok. dwa tysiące nauczycieli, ponad tysiąc różnych placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych oraz ok. trzydzieści tysięcy przedszkolaków, uczniów i wychowanków. 

Zachwyć się dziełami dziecięcej sztuki w naszych galeriach projektowych poniżej i dołącz do najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie! Kolejna edycja w przygotowaniu.


JAK POMAGAM


*Wskazuję ogrom możliwości wspierania rozwoju dziecka w zakresie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, napięcia mięśniowego, wyobraźni, kreatywności, mowy i uwagi przez proste, nowoczesne i atrakcyjne prace plastyczne w szkole, w przedszkolu i w domu. 

*Zamiast ograniczających kreatywność (niestety wszechobecnych) szablonów, instrukcji i schematów proponuję prawdziwie twórcze prace plastyczne i zabawy dla dzieci na każdą porę roku.

*Opisuję najciekawsze - klasyczne i niekonwencjonalne - techniki plastyczne dla dzieci.

*Proponuję działania plastyczne dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci, zgodne z podstawą programową edukacji plastycznej w przedszkolu, w klasach początkowych i w szkole specjalnej, wyzwalające radość i twórczą ekspresję, zawierające walor arteterapeutyczny.

*Zachęcam do budowania postaw proekologicznych przez praktykowanie recyklingu plastycznego.

P.S. Zamieszczone na blogu instrukcje adresowane są wyłącznie do nauczycieli dla ułatwienia przygotowań do zajęć. Dołączone zdjęcia stanowią przykłady, a nie wzory do powielania.


FANPAGE


Fanpage KPP na Fb obserwuje już > 45.000 osób! 


WSPÓŁPRACA


Chętnie dzielę się wiedzą i pasją. Kontakt: artbookbea@gmail.com


O MNIE
blog plastycznyKocham kolory! Zawsze wypełniają moją głowę i szafę.

Jestem emerytowaną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Zawsze prowadziłam kółka plastyczne, a moi uczniowie zdobyli wiele nagród w prestiżowych konkursach plastycznych.

Przeszkoliłam tysiące nauczycieli na autorskich warsztatach plastycznych i różnorodnych konferencjach pedagogicznych.

Wszystko to dodawało mi skrzydeł dopóki nie... odleciałam. Dosłownie. Mieszkam wśród zielonych, angielskich pagórków, bo "tam dom twój, gdzie serce twoje", a tu są ci, których kocham. 

Ale plastyka i edukacja to pasje, bez których nie mogę żyć. Dlatego powstał ten blog.

xx Bea


PUBLIKACJE I NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA


POLSKIE RADIO DZIECIOM
ROZMOWA O EDUKACJI PLASTYCZNEJ W POLSKIE RADIO DZIECIOM - STREFA RODZICA - 03/02/2022 


 

PROJEKT EDUKACYJNY KPP


ROK SZKOLNY 2022/23


ZAJRZYJ DO GALERII!ROK SZKOLNY 2021/22

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 2021/22
II EDYCJA

ZAJRZYJ DO GALERIIROK SZKOLNY 2020/21

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 2020/21 I EDYCJA


ZAJRZYJ DO GALERII

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA PT. MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE" JAKO PRZYKŁAD DOBRYCH PRAKTYK - Katarzyna Sobolewska-Kwiecień, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 16 w Katowicach, na stronie www.katowice.eu


ŚWIETLICA W SZKOLE

ZRÓB TO Z NAMI - NR 04/05/06/2021 

ZRÓB TO Z NAMI - NR 01/2022 

INSPIRACJE NAUCZANKI 


Wydanie: luty-marzec 1 (17) 2019


Wydanie: grudzień - styczeń 6 (16) 2018


*Z przykrością informuję, że tekst zawiera błąd ortograficzny, za który odpowiedzialność ponosi wyłącznie wydawnictwo. Po mojej interwncji stosowne sprostowanie zawarto w kolejnym numerze.
 

EGO DZIECKA 


 QULTURKA.PL


JAK NAUCZYĆ DZIECKO WYCINANIA NOŻYCZKAMI
WARSZTATY 


Warsztaty edukacyjne - regionalne, plastyczne i kreatywne dla nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej w Krakowie i województwie małopolskim 2001-2007.


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE

PUBLIKACJA

"PROGRAM EDUKACJI REGIONALNEJ KRAKOWIACZEK KLASY 1-3"
w "ELEMENTY TECHNIKI I SZTUKI W EDUKACJI REGIONALNEJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM" pod redakcją dr Krzysztofa Kraszewskiego - Materiały z Międzynarodowego Seminarium zorganizowanego 17 czerwca 2000 r. w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Wydawnictwo Oświatowe Fosze Szwczyk Zbigniew, 2011.


PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA pt. "ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ PLASTYCZNYCH DZIECI W MŁODSZYM WIEKU SZKOLNYM" na konferencji metodycznej dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze szkół podstawowych na terenie Małopolski w roku szk. 2006/07.