AdSense

O MNIE


 Hello!

Nazywam się Beata Żerebecka i tworzę KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE - najpopularniejszy w Polsce, edukacyjny blog plastyczny dla nauczycielek przedszkola i klas początkowych.

Codziennie korzystają z niego także setki nauczycielek plastyki, świetlicy, szkół specjalnych, pedagożek, terapeutek, logopedek, instruktorek, bibliotekarek, opiekunek, wychowawczyń, pasjonatek plastyki i mam.


Celem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka. Na tym blogu pokazuję jak to robić poprzez atrakcyjne dla dzieci zabawy i działania plastyczne.

Dziecko najlepiej uczy się i rozwija przez zabawę, poznaje świat wielozmysłowo i tak mocno angażuje się w twórcze działanie, iż ono samo staje się ważniejsze niż efekt.

Dlatego propaguję tu autorską ideę kreatywnej plastyki, która jest oparta na trzech filarach: zabawie, eksperymentowaniu i twórczym procesie. 

Zadaniem nauczycielek jest tworzenie optymalnych warunków i stymulowanie dziecka do osiągania kolejnych, naturalnych etapów rozwoju plastycznego. blog plastyczny


Nazywacie mnie Panią Kolorową i lubię to. Kocham kolory! Zawsze wypełniają one moją głowę i szafę.

Na bezludną wyspę zabrałabym... papier i farby.


Dwadzieścia lat przepracowałam jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Krakowie. Zawsze prowadziłam kółka plastyczne dla dzieci. One sobie malowały, malowały i malowały, a potem... Potem to już tylko odbierały nagrody. blog kreatywne prace plastyczne


Przeszkoliłam tysiące nauczycielek na autorskich warsztatach plastycznych i różnorodnych konferencjach.

Wszystko to dodawało mi skrzydeł dopóki nie... odleciałam. Dosłownie. Mieszkam wśród zielonych, angielskich pagórków, bo "tam dom twój, gdzie serce twoje", a tu są ci, których kocham. 

Jednak mój świat stanął na głowie. Nowy kraj, język, ludzie, miejsca, Londyn, piętrowe autobusy, czerwone budki telefoniczne (a to wszystko już "po czterdziestce"). Najpierw z dzikim zapałem zajęłam się urządzaniem domu, zwiedzaniem, nauką języka... 

Ale wkrótce dotarło do mnie, że kreatywne prace plastyczne oraz dzielenie się wiedzą,  doświadczeniem i motywowanie nauczycielek do organizowania twórczych działań z dziećmi  to pasje, bez których nie mogę żyć! Posmutniałam. Ale zamiast siąść i płakać, zaczęłam malować na werandzie i... I wtedy właśnie wymyśliłam ten blog plastyczny.O bloguTo nie jest blog do oglądania, to jest blog do działania.

To blog dla wszystkich nauczycielek przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej (i nie tylko), którym bliska jest idea prawdziwie twórczych i  wspierających rozwój dziecka (a szczególnie małej motoryki, precyzji ruchów, koordynacji wzrokowo-ruchowej,  zmysłów, przetwarzania sensorycznego, wyobraźni, mowy, koncentracji uwagi, poczucia sprawczości, wyzwalania naturalnej kreatywności oraz uważności i   redukcji stresu) różnorodnych działań plastycznych. 

*Przypominam ogrom możliwości wspierania rozwoju dziecka poprzez zabawy i działania plastyczne. 

*Pomagam zmieniać styl edukacji plastycznej w przedszkolu i w klasach początkowych - porzucisz nudne schematy i szablony na rzecz twórczej przygody.

*Prezentuję konkretne pomysły na plastyczne, ekoplastyczne, kreatywne, integracyjne i rozwojowe zabawy dla dzieci.

*Przedstawiam konkretne pomysły na twórcze prace plastyczne i diy dla dzieci na każdą porę roku.

*Opisuję atrakcyjne, nowoczesne i niekonwencjonalne techniki plastyczne dla dzieci.

*Pokazuję jak prowadzić nowoczesne, atrakcyjne zabawy i zajęcia - pobudzające wyobraźnię,  wyzwalające radość i kreatywność oraz dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci.

*Demonstruję przykłady prawdziwie twórczych działań, bez szablonów.

*Proponuję wiele oryginalnych projektów i prac plastycznychprostych i prawdziwie twórczych, do wykonania w przedszkolu, w szkole, w domu i na koloniach (także w plenerze, w ogrodzie, w parku, w lesie, na plaży).

*Zachęcam do wykorzystywania "zwyczajnych", tanich lub bezpłatnych materiałów, eliminowania plastiku z zajęć plastycznych  oraz do recyklingu plastycznego.

Od kilku lat dzielę się zupełnie bezpłatnie swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem.

P.S. Instrukcje zawarte na blogu adresowane są do nauczycielek i innych osób prowadzących zajęcia plastyczne - ułatwiają one przygotowanie zajęć. Nie sugeruj się wyłącznie zdjęciem, przejrzyj post. Zdjęcia prac stanowią jedynie przykłady, a nie wzory do powielania.


WIĘCEJ O MNIE?

*Jestem kreatywna. W dzieciństwie wycięłam dziurę w maminym futrze i pomalowałam ścianę atramentem.

*Lubię "angielską pogodę". Mam cztery parasole i sześć par kaloszy.

*Maluję obrazy i obrazki. 

*Piszę wiersze dla dzieci.

*Najpewniej spotkasz mnie w galerii sztuki, w księgarni, w muzeum, w ogrodzie, w lesie, nad morzem, w Londynie lub w Krakowie.


Dołącz do naszej > 28.000 kreatywnej społeczności na Fb:xx Bea


WSPÓŁPRACA

Zawsze chętnie dzielę się wiedzą i pasją.
Pytania i propozycje: artbookbea@gmail.com


PUBLIKACJE


Inspiracje NauczankiWYDANIE: luty - marzec 1 (17) 2019

10 POMYSŁÓW NA EKOPLASTYCZNE POWITANIE WIOSNY


WYDANIE: grudzień - styczeń 6 (16) 2018

10 pomysłów na integracyjne zabawy i działania plastyczne dla dzieci.

Z przykrością informuję, że tekst zawiera błąd ortograficzny, za który odpowiedzialność ponosi wyłącznie wydawnictwo. Stosowne sprostowanie zawarte jest w kolejnym numerze.EGO DZIECKA   


 

QULTURKA..PL
PEDAGOGIKA SPECJALNA 

PS-portal-logo-200x47


O BLOGU W:ŚWIETLICA W SZKOLE
O BLOGU KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE  - Nr 1/2017 str.31

"PROGRAM EDUKACJI REGIONALNEJ KRAKOWIACZEK KLASY 1-3" w "ELEMENTY TECHNIKI I SZTUKI W EDUKACJI REGIONALNEJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM" pod redakcją dr Krzysztofa Kraszewskiego - Materiały z Międzynarodowego Seminarium zorganizowanego w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie Wygląda na to, że dotarłaś do końca! C.d.n.

xx Bea