AdSense

O MNIE

Hello!

Nazywam się Beata Żerebecka i tworzę Kreatywne Prace Plastyczne - najpopularniejszy w Polsce edukacyjny blog plastyczny. 

Powstał dla świadomych nauczycielek przedszkola i klas początkowych, ale codziennie korzystają z niego także tysiące nauczycielek plastyki, świetlicy, szkół specjalnych, pedagożek, terapeutek, logopedek, instruktorek, bibliotekarek, opiekunek, wychowawczyń, mam,  seniorek i pasjonatek plastyki. 

Propaguję tu autorską ideę kreatywnej plastyki, która jest oparta na trzech filarach: zabawie, eksperymentowaniu i twórczym procesie. Dziecko jest bowiem twórcą spontanicznym i zaangażowanym, a gdy zanurza się w twórcze działanie, ono samo staje się ważniejsze niż efekt.

Zadaniem nauczyciela jest tworzenie optymalnych warunków i stymulowanie dziecka do osiągania kolejnych, naturalnych etapów rozwoju plastycznego.


edukacyjny blog plastyczno-kreatywny


Nazywacie mnie Panią Kolorową i lubię to.
Na bezludną wyspę zabrałabym... papier i farby.


Dwadzieścia lat przepracowałam jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Krakowie. Zawsze prowadziłam kółka plastyczne dla dzieci. One sobie malowały, malowały i malowały, a potem... Potem to już tylko odbierały nagrody. 

Przeszkoliłam tysiące nauczycielek na autorskich warsztatach plastycznych i różnorodnych konferencjach.

Wszystko to dodawało mi skrzydeł dopóki nie... odleciałam. Dosłownie. Mieszkam wśród zielonych, angielskich pagórków, bo "tam dom twój, gdzie serce twoje", a tu są ci, których kocham. 

Jednak mój świat stanął na głowie. Nowy kraj, język, ludzie, miejsca, Londyn, czerwone autobusy i budki telefoniczne (a wszystko już "po czterdziestce"). Najpierw z dzikim zapałem zajęłam się urządzaniem domu, zwiedzaniem, nauką języka... 

Ale wkrótce dotarło do mnie, że kreatywne prace plastyczne oraz dzielenie się wiedzą,  doświadczeniem i motywowanie innych to pasje, bez których nie mogę żyć! Posmutniałam. Ale zamiast siąść i płakać, zaczęłam malować na werandzie i... I wtedy właśnie wymyśliłam ten blog.
O bloguTo nie jest blog do oglądania, to jest blog do inspirowania.

To blog dla wszystkich, którym bliska jest idea prawdziwie twórczych i  wspierających rozwój dziecka (a szczególnie małej motoryki, precyzji ruchów, koordynacji wzrokowo-ruchowej,  zmysłów, przetwarzania sensorycznego, wyobraźni, mowy, uważności, poczucia sprawczości oraz wyzwalania naturalnej kreatywności i redukcji stresu) różnorodnych działań plastycznych. 

Przypomnę Ci ogrom możliwości wspierania rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i działania plastyczne. 

Pomogę Ci zmienić styl edukacji plastycznej w  przedszkolu i w klasach początkowych - porzucisz nudne szablony i schematy na rzecz twórczej przygody.


Pokażę Ci jak prowadzić nowoczesne zabawy i zajęcia - atrakcyjne, pobudzające wyobraźnię,  wyzwalające radość i kreatywność oraz dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci.

Zaproponuję Ci wiele projektów plastycznych - prostych, oryginalnych i prawdziwie twórczych, które dzieci mogą robić w domu, w przedszkolu i w szkole, a wiele także w plenerze (w ogrodzie, w parku, w lesie, na plaży).

Podzielę się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem.

P.S. Instrukcje zawarte na blogu adresowane są do nauczycielek (osób prowadzących zajęcia plastyczne), aby ułatwić im przygotowanie zajęć. Zdjęcia gotowych prac stanowią jedynie przykłady, a nie wzory do powielania.


Więcej o mnie?


*Jestem kreatywna. W dzieciństwie wycięłam dziurę w futrze mojej mamy i pomalowałam ścianę atramentem.

*Lubię "angielską pogodę". Mam cztery parasole i sześć par kaloszy.

*Maluję obrazy i obrazki. 

*Piszę wiersze dla dzieci.

*Możesz mnie spotkać w księgarni, w ogrodzie, w lesie, w galerii sztuki, nad morzem, w Londynie lub w Krakowie.


Dołącz do > 26.000 społeczności na Fbi do naszej elitarnej grupy Fb 

https://www.facebook.com/groups/kreatywnepraceplastycznegrupa/about/


xx Bea
Kontakt: artbookbea@gmail.com


Czasem coś napiszę, kiedy ktoś poprosi.


Publikacje:Inspiracje NauczankiWYDANIE: luty - marzec 1 (17) 2019WYDANIE: grudzień - styczeń 6 (16) 2018

10 pomysłów na integracyjne zabawy i działania plastyczne dla dzieci.

Z przykrością informuję, że tekst zawiera błąd ortograficzny, za który odpowiedzialność ponosi wyłącznie wydawnictwo. Stosowne sprostowanie zawarte jest w kolejnym numerze.EGO DZIECKA   


 

QULTURKA..PL