AdSense

O MNIE

O BLOGU KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

Nazywam się Beata Grzeszczuk-Nędza. Od kilku lat tworzę KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE - najpopularniejszy edukacyjny blog plastyczny. Wokół bloga skupiona jest wielotysięczna społeczność nauczycieli przedszkoli,  edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy i plastyki, pedagogów specjalnych, terapeutów pedagogicznych, instruktorów plastyki i arteterapeutów, a także wychowawców, bibliotekarzy i świadomych rodziców.

Początkowo blog ten zawierał opisy zabaw, technik i konkretnych projektów plastycznych, które dzisiaj dostępne są w książce pt. "Kreatywne prace plastyczne" wydanej przez jedno z wiodących wydawnictw edukacyjnych - Grupę Wydawniczą Harmonia.  

Obecnie blog stanowi platformę komunikacyjną oraz wirtualną galerię międzynarodowego projektu edukacyjnego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE, którego jestem autorką i organizatorką. Przygotowuję V edycję projektu na rok szkolny 2024/25. Dotychczas wzięło w nim udział ok. cztery tysiące nauczycieli, trzy tysiące różnych placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych oraz ok. siedemdziesiąt tysięcy przedszkolaków, uczniów i wychowanków w wieku od trzech do dwudziestu pięciu lat.

W projekcie:

*wskazuję ogrom możliwości wspierania rozwoju dziecka w zakresie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, napięcia mięśniowego, wyobraźni, kreatywności, mowy i uwagi przez proste, nowoczesne i atrakcyjne prace plastyczne w szkole, w przedszkolu i w domu, 

*zamiast ograniczających kreatywność (wszechobecnych niestety) szablonów, instrukcji i schematów proponuję prawdziwie twórcze prace plastyczne i zabawy dla dzieci na każdą porę roku,

*prezentuję najciekawsze - klasyczne i niekonwencjonalne - techniki plastyczne dla dzieci,

*proponuję działania plastyczne dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci, zgodne z podstawą programową edukacji plastycznej w przedszkolu, w klasach początkowych i w szkole specjalnej, wyzwalające radość i twórczą ekspresję, zawierające walor arteterapeutyczny,

*zachęcam do budowania postaw proekologicznych przez praktykowanie recyklingu plastycznego.


FANPAGE


Fanpage KPP na Fb obserwuje już > 48.000 osób! 

WSPÓŁPRACA


Kontakt: artbookbea@gmail.com


O MNIE
blog plastyczny


Jestem emerytowaną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Kocham kolory, które wypełniają moją głowę i szafę. Zawsze prowadziłam kółka plastyczne, a moi uczniowie zdobyli wiele nagród w prestiżowych konkursach plastycznych.

Przeszkoliłam tysiące nauczycieli na autorskich warsztatach plastycznych i różnorodnych konferencjach pedagogicznych (m.in. w Akademii Pedagogicznej w Krakowie).

Wszystko to dodawało mi skrzydeł dopóki nie... odleciałam. Dosłownie. Mieszkam wśród zielonych, angielskich pagórków, bo "tam dom twój, gdzie serce twoje", a tu są ci, których kocham (w tym dwa ogony). 

Ale plastyka i edukacja to pasje, bez których nie mogę żyć. Dlatego powstał ten blog i ten projekt.


PUBLIKACJE I NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA


KSIĄŻKA PT. "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE" Grupa Wydawnicza Harmonia, Gdańsk, lipiec 2024.


POLSKIE RADIO DZIECIOM

ROZMOWA O EDUKACJI PLASTYCZNEJ W POLSKIE RADIO DZIECIOM - STREFA RODZICA - 03/02/2022 

 
PROJEKT EDUKACYJNY KPP

ROK SZKOLNY 2023/24

ROK SZKOLNY 2022/23


ROK SZKOLNY 2021/22


ROK SZKOLNY 2020/21

ŚWIETLICA W SZKOLE


ZRÓB TO Z NAMI - NR 04/05/06/2021, NR 01/2022 

PEDAGOGIKA SPECJALNA

PERFECTUS NIEPUBLICZNA PLACÓWKA DOSKONALENIA NAUCZYCIELIGALERIA I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA W TORUNIU 

XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY "ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO" Toruń - Poland 2017 - kwalifikacja pracy plastycznej do wystawy.

JUNIOROWO


INSPIRACJE NAUCZANKI 

Wydanie: luty-marzec 1 (17) 2019


Wydanie: grudzień - styczeń 6 (16) 2018


*Z przykrością informuję, że tekst zawiera błąd ortograficzny, za który odpowiedzialność ponosi wyłącznie wydawnictwo. Po mojej interwencji stosowne sprostowanie zawarto w kolejnym numerze.
 
EGO DZIECKA QULTURKA.PL


JAK NAUCZYĆ DZIECKO WYCINANIA NOŻYCZKAMI


WARSZTATY 

Warsztaty edukacyjne - regionalne, plastyczne i kreatywne dla nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej w Krakowie i województwie małopolskim 2001-2007.

UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE
PUBLIKACJA

"PROGRAM EDUKACJI REGIONALNEJ KRAKOWIACZEK KLASY 1-3" w "ELEMENTY TECHNIKI I SZTUKI W EDUKACJI REGIONALNEJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM" pod redakcją dr Krzysztofa Kraszewskiego - Materiały z Międzynarodowego Seminarium zorganizowanego 17 czerwca 2000 r. w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Wydawnictwo Oświatowe Fosze Szewczyk Zbigniew, 2011.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA pt. "ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ PLASTYCZNYCH DZIECI W MŁODSZYM WIEKU SZKOLNYM" na konferencji metodycznej dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze szkół podstawowych na terenie Małopolski w roku szk. 2006/07.