AdSense

O MNIE

O BLOGU KREATYWNE PRACE PLASTYCZNEDzień dobry, cześć i hello!
 
Mam na imię Beata i tworzę art blog KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE - najpopularniejszy w Polsce, edukacyjny blog plastyczny dla nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej, plastyki, pedagogów, terapeutów i świadomych rodziców. 

Od kilku lat dzielę się tu treściami, z których codziennie korzystają setki osób.

*Radzę jak wspierać całościowy rozwój dziecka przez proste, atrakcyjne, nowoczesne, oryginalne, prawdziwie twórcze zabawy i działania plastyczne w szkole, w przedszkolu i w domu.

*Przypominam ogrom możliwości wspierania rozwoju dziecka w zakresie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni, kreatywności, mowy, uwagi oraz  integracji sensorycznej przez zabawy i różnorodne działania plastyczne. 

*Proponuję twórczą przygodę zamiast szablonów, instrukcji i schematów.

*Prezentuję konkretne pomysły na twórcze prace plastyczne i zabawy dla dzieci na każdą porę roku.

*Opisuję zarówno klasyczne jak i niekonwencjonalne oraz eksperymentalne techniki plastyczne dla dzieci.

*Proponuję zajęcia pobudzające wyobraźnię, wyzwalające radość i kreatywność, dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci oraz zgodne z podstawą programową nauczania plastyki w przedszkolu i w szkole podstawowej. 

*Zachęcam do korzystania z niedrogich materiałów, eliminowania plastiku i do recyklingu plastycznego.

P.S. Zamieszczone na blogu instrukcje adresowane są wyłącznie do nauczycieli a dołączone zdjęcia stanowią jedynie przykłady, nie wzory do powielania.


W I edycji projektu, w roku szkolnym 2020/21, wzięło w nim udział ok. 10 000 przedszkolaków/uczniów/wychowanków z 334 placówek oraz 500 nauczycieli. 

Tutaj znajdziesz listę szkół i przedszkoli oraz opinie nauczycieli o projekcie.

Tutaj zwiedzisz naszą galerię.

Dołącz do najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie!


Jest nas już > 36.000 na FbDOŁĄCZ DO NAS TU =  https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne/


Współpraca


Zawsze chętnie dzielę się wiedzą i pasją. Pytania i propozycje: artbookbea@gmail.com


O mnie
blog plastycznyKocham kolory! Zawsze wypełniają moją głowę i szafę.

Dwadzieścia lat przepracowałam jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Krakowie. Zawsze prowadziłam kółka plastyczne dla dzieci. One sobie malowały i malowały, a potem już tylko odbierały nagrody.

Przeszkoliłam tysiące nauczycieli na autorskich warsztatach plastycznych i różnorodnych konferencjach pedagogicznych.

Wszystko to dodawało mi skrzydeł dopóki nie... odleciałam. Dosłownie. Mieszkam wśród zielonych, angielskich pagórków, bo "tam dom twój, gdzie serce twoje", a tu są ci, których kocham.

Mój świat stanął na głowie. Nowy kraj, język, czewone budki telefoniczne (a wszystko już "po czterdziestce"). Najpierw z dzikim zapałem zajęłam się urządzaniem domu, zwiedzaniem i nauką języka. Wkrótce jednak  dotarło do mnie, że kreatywne prace plastyczne, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to pasje, bez których nie mogę żyć. Posmutniałam. Ale zamiast siąść i płakać, zaczęłam malować. I wtedy właśnie wymyśliłam edukacyjny blog plastyczny.

*Jestem kreatywna. W dzieciństwie wycięłam dziurę w maminym futrze i pomalowałam ścianę atramentem.
*Lubię "angielską pogodę". Mam cztery parasole i sześć par kaloszy.
*Maluję obrazy i obrazki.
*Spotkasz mnie w galerii sztuki, w księgarni, w ogrodzie, w lesie, nad morzem, w Londynie lub w Krakowie.

xx Bea


PUBLIKACJE I NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA


POLSKIE RADIO DZIECIOM
ROZMOWA O EDUKACJI PLASTYCZNEJ W POLSKIE RADIO DZIECIOM - STREFA RODZICA - 03/02/2022 


 

PROJEKT EDUKACYJNY


ROK SZKOLNY 2021/22

DOŁĄCZ DO NAS TU = MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 2021/22 II EDYCJA - autor i organizator projektu w roku szkolnym 2021/22
ROK SZKOLNY 2020/21

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 2020/21 - autor i organizator projektu w roku szkolnym 2020/21


PREZENTACJA MULTIMEDIALNA PT. MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE" JAKO PRZYKŁAD DOBRYCH PRAKTYK - Katarzyna Sobolewska-Kwiecień, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 16 w Katowicach, na stronie www.katowice.eu


ŚWIETLICA W SZKOLEZRÓB TO Z NAMI - NR 04/2021 - DYNIA PRACA PLASTYCZNA 


ZRÓB TO Z NAMI - NR 05/2021 - OBRAZEK NA ŚNIEGU

 
ZRÓB TO Z NAMI - NR 06/2021 - NOC ZIMOWA - WYCINANKA Z FIRANKI


ZRÓB TO Z NAMI - NR 01/2022 - ZIMA - WYDZIERANKA Z PAPIERU

INSPIRACJE NAUCZANKI 


Wydanie: luty-marzec 1 (17) 2019


Wydanie: grudzień - styczeń 6 (16) 2018


*Z przykrością informuję, że tekst zawiera błąd ortograficzny, za który odpowiedzialność ponosi wyłącznie wydawnictwo. Po mojej interwncji stosowne sprostowanie zawarto w kolejnym numerze.
 

EGO DZIECKA 


 QULTURKA.PL


JAK NAUCZYĆ DZIECKO WYCINANIA NOŻYCZKAMI
WARSZTATY 


Warsztaty edukacyjne - regionalne, plastyczne i kreatywne dla nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej w Krakowie i województwie małopolskim 2001-2007.


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE

PUBLIKACJA

"PROGRAM EDUKACJI REGIONALNEJ KRAKOWIACZEK KLASY 1-3"
w "ELEMENTY TECHNIKI I SZTUKI W EDUKACJI REGIONALNEJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM" pod redakcją dr Krzysztofa Kraszewskiego - Materiały z Międzynarodowego Seminarium zorganizowanego 17 czerwca 2000 r. w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Wydawnictwo Oświatowe Fosze Szwczyk Zbigniew, 2011.


PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA pt. "ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ PLASTYCZNYCH DZIECI W MŁODSZYM WIEKU SZKOLNYM" na konferencji metodycznej dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze szkół podstawowych na terenie Małopolski w roku szk. 2006/07.