AdSense

24 sty 2017

RECYKLING PLASTYCZNY 10 POMYSŁÓW

RECYKLING PLASTYCZNY 10 POMYSŁÓWRecykling plastyczny to głównie odzysk materiałów plastycznych, a szczególnie papieru i ponowne ich wykorzystanie podczas zajęć plastycznych w przedszkolu i w klasach początkowych.  

Wymyśliłam to pojęcie dawno temu i krzewię je konsekwentnie od kilku lat na tym blogu oraz w projekcie edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne.

Pomysł powstał z połączenia idei poszanowania papieru z tworzeniem dziecięcej sztuki. 

W przedszkolu i w szkole często zalegają stare, niechciane, dziecięce prace plastyczne, które zwykle, po pewnym czasie i tak lądują w koszu na śmieci. 

Jeśli potraktujecie je jako twórcze tworzywo plastyczne ocalicie niejedno drzewo i stworzycie coś zupełnie nowego. Kawałek używanego papieru zyska nowe życie w procesie przetwórstwa artystycznego i zostanie podniesiony do rangi dziecięcej sztuki!


kreatywne prace plastyczne
RECYKLING PLASTYCZNY 1. Użyjcie "starych"/nieudanych/podniszczonych prac plastycznych jako papieru wycinankowego i wydzierankowego.


2. Twórzcie kolaże. Wycinajcie wybrane fragmenty prac i mieszajcie z innymi materiałami.


3. Oklejajcie pudełka, a potem układajcie je w różnych konfiguracjach i odwracajcie. Za każdym razem powstanie inny obraz.


4. Twórzcie elementy dekoracji tj. łańcuchy, wachlarze, girlandy, gwiazdy itp.


5. Tnijcie je na kawałki, mieszajcie i twórzcie mozaiki.


6. Użyjcie ich jako tła do kolejnych, nowych prac plastycznych. Możecie je także zamalowywać i używać kartek dwustronnie.


7. Formujcie z nich papierowe rzeźby.


8. Róbcie z nich kolorowe ramy do obrazków.


9. Przerabiajcie je na papier czerpany.


10. Przetwarzajcie je w nowe dzieła poprzez własne działania plastyczne tj. zamalowywanie, naklejanie, stemplowanie, dorysowywanie elementów, zmywanie farby itp.


Jeśli macie więcej pomysłów na recykling plastyczny, podzielcie się nimi w komentarzach.

xx Bea


Przykłady recyklingu plastycznego:


*Ten blog lubi kolory i lajki. Gdy je dostaje to się dalej pisze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz